E-commerce online marketingová stratégia

Kvalitná marketingová stratégia zvyšuje váš predaj a zabezpečuje rast vášho biznisu. Radi vám pomôžeme s jej exekúciou, či ste firma alebo máte e-shop.

Každá online marketingová kampaň by mala stáť na dlhodobej stratégii, v ktorej sa váš stanovený rozpočet efektívne rozloží na jednotlivé kanály tak, aby vám priniesol požadované výsledky. Veríme tomu, že je lepšie zameriavať sa na dlhodobé ciele pomocou stratégií, ktoré vám prinesú konzistentné výsledky. Preto odporúčame venovať sa marketingovej stratégií v rozsahu minimálne 6 až 24 mesiacov, aby bol jej prínos čo najväčší.

Základom kvalitnej stratégie je detailný prieskum, analýzy a kvalitný web, podklady z analýzy konkurencie, organického vyhľadávania. Návrhu stratégie pomôže tiež audit webstránky/e-shopu s odporúčaniami či audity aktuálnych marketingových aktivít. Následne preberieme ciele, ktoré chcete dosiahnuť, prediskutujeme potrebný rozpočet a zdroje. Na základe výsledku vzájomnej dohody a KPI pripravíme vhodnú stratégiu. Ak stratégiu schválite, prenesieme všetky plány do praxe.

Naša stratégia je flexibilná, pretože nikdy nevieme, čo sa v budúcnosti môže stať. Korigujeme ju zvyčajne na mesačnej alebo kvartálnej báze na základe dát, trhu alebo toho, čo robí konkurencia. Neočakávané udalosti, napríklad finančné krízy alebo priemyselné zmeny, môžu negatívne ovplyvniť vaše obchody. Nech sa stane čokoľvek, našu stratégiu prispôsobíme vašim podmienkam tak, aby prinášala tie najlepšie možné výsledky. Ak nám zveríte kontrolou aj nad vašou webstránkou a ďalšími kanálmi, vieme dosiahnuť ešte lepšie výsledky v rámci návratnosti investície.

ecommerce-marketingova-strategia

Ako to bude prebiehať?


Dohodneme si prvú konzultáciu na, ktorej preberieme vaše potreby a definujeme ciele.

Prvá konzultácia je mimoriadne dôležitá, pretože vďaka nej bližšie spoznáme vás a vašu spoločnosť. Rovnako sa aj vy zoznámite s nami. Na základe tohto stretnutia dokážeme vytvoriť cenovú ponuku a navrhnúť marketingovú stratégiu, vďaka ktorej dosiahnete vaše ciele.

Zanalyzujeme vaše postavenie na trhu, konkurenciu a cieľové skupiny vašich zákazníkov.

Na základe informácií, ktoré sme si na stretnutí vymenili, zanalyzujeme postavenie vaše spoločnosti na trhu. S ohľadom na váš rozpočet navrhneme najefektívnejší postup a výber a postupnosť činností a služieb, ktoré sa vo vašom aktuálnom štádiu podnikania najprínosnejšie.

Pripravíme cenovú ponuku a prekonzultujeme ju s vami.

Cenová ponuka bude obsahovať presný rozpis aktivít, ich rozsah a cenu. Keďže si zakladáme na transparentnosti. U nás viete presne aké služby vám budú doručené a v akom rozsahu. Ak máte akékoľvek otázky, radi vám poskytneme doplnkové informácie ohľadom navrhovaných služieb a postupe prác.

Po spoločnej dohode nastavíme strategické aktivity, určíme ciele a KPI.

V tomto kroku je už rozhodnutie na vás. Pokiaľ sa rozhodnete spolupracovať s nami, dohodneme si ďalšie stretnutie, na ktorom vybavíme formality a dohodneme si ciele našich aktivít.

Začneme vykonávať dohodnuté aktivity a rozbehneme spoluprácu.

Počas celej spolupráce sme vám k dispozícií. Radi si vypočujeme váš názor, spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá.

Zaujala vás naša práca?

Naša misia je poskytovať kvalitné a efektívne marketingové služby,
ktoré vám pomôžu rásť nielen v e-commerce.Kontaktujte nás