Dom CigárNajväčší slovenský distribútor ručne šúľaných cigár
CASE STUDY

SEO služby pre klienta Dom Cigár, ktoré zvýšili pozície vo výsledkoch vyhľadávania Google o 922 % za rok


Základom spolupráce s klientom Dom Cigár v roku 2020 bola optimalizácia web stránky pre vyhľadávače. Vzhľadom na špecifické produkty, ktoré spoločnosť ponúka, podliehali marketingové aktivity viacerým obmedzeniam. V prípadovej štúdii vám ukážeme, ako sme aj napriek nim zvýšili viditeľnosť stránky vo vyhľadávači o 922 % v priebehu jedného roka.

O klientovi

Dom Cigár, pod hlavičkou spoločnosti MY & MI, je dovozca prémiových cigár a príslušenstva s piatimi maloobchodnými predajňami na Slovensku. Spoločnosť sa venuje tabakovým výrobkom už od roku 1996 a postupne sa stala najväčším slovenským distribútorom ručne šúľaných cigár. Zabezpečuje nielen predaj, ale aj someliérske služby a poradenstvo.


Stav pred spoluprácou

Koncom roka 2019 nebol e-shop stopercentne optimalizovaný pre vyhľadávače. Presný stav webstránky nebol jasný, audit doposiaľ nebol vykonaný. Bolo potrebné identifikovať existujúce problémy a chyby, ktoré bránia zvýšeniu návštevnosti webu a zlepšeniu pozícií v Google. Audit bol taktiež dôležitý pre stanovenie presnej stratégie a vykonanie potrebných nastavení.

Zadanie

Cieľom spolupráce bolo zvýšenie organickej (neplatenej) návštevnosti stránky vďaka SEO aktivitám.

Dom cigár e-shop

Stratégia

V prvom kroku bol vypracovaný SEO audit, ktorý odhalil slabé stránky e-shopu a priblížil stav konkurenčných stránok. Vypracovali sme návrhy riešení pre konkrétne problémy a pustili sa do ich realizácie. Zapracovali sme technické úpravy e-shopu a na základe analýzy kľúčových slov sme pripravili obsahovú stratégiu.

Cieľom nového obsahu bolo zvýšenie viditeľnosti vo vyhľadávači a informovanie zákazníkov o ponúkanom tovare v súlade s právnymi predpismi. Technické riešenie našej platformy e-shopu na mieru je dostatočne rýchle, čo nám pomohlo pri optimalizácii pre vyhľadávače.

Vypracovali sme niekoľko nových, voľne dostupných landing pages, ktoré boli zamerané na prioritné kľúčové slová. Optimalizovali sme existujúci obsah v podobe klientovho blogu, produktových kategórií a informačných stránok o spoločnosti. Zamerali sme sa na prehľadnosť obsahu, vzhľad stránok a vnútorný linkbuilding. SEO optimalizáciu sme naďalej udržiavali na úrovni odporúčaní formou konzultácií.

Realizované služby


SEO audit

Návrh stratégie pre exekúciu SEO

Úprava technického riešenia

Tvorba obsahových landing pages

Optimalizácia existujúceho obsahu

Konzultácie a odporúčania

Výsledky spolupráce

V období od januára 2020 do januára 2021 sa nám podarilo zvýšiť pozície vo výsledkoch vyhľadávania na kľúčové slová o 922.23 %.

Pozíciu vo vyhľadávači sme zvýšili pre 43 kľúčových slov a aktuálne je stránka na 1-3 pozícií pre 58 kľúčových slov.

Search visibility dom cigár
Pozície v Google na vybrané top kľúčové slová sme za 14 mesiacov dostali na úroveň konkurenčných webstránok a niektoré z nich predbehli.
Dom Cigár – modrá farba.
Dom cigár search visibility

Dostali sme sa na prvé pozície pri desiatkach dôležitých kľúčových slov, z čoho niektoré vo výsledkoch vyhľadávania stúpli až o 50 pozícií.

Dom cigár kľúčové slová

Záver

SEO audit, optimalizácia web stránok a tvorba obsahu priniesli očakávané výsledky. E-shop má vďaka optimalizácii výhodnú pozíciu v Google,
čím si získal vyššiu návštevnosť aj bez platenej reklamy.

Zaujala vás naša práca?

Našou misiou je poskytovať kvalitné a efektívne marketingové služby, ktoré vám pomôžu rásť nielen v e-commerce.Kontaktujte nás