Najlepšie bezplatné marketingové kurzy online

Madviso Madviso

Znalosti zo sveta digitálneho marketingu sú dôležité pre ľudí, ktorí v tejto oblasti pracujú, no nezaobídu sa bez nich ani tí, ktorí hľadajú nové nápady na prezentáciu svojho podnikania. Vzdelávanie formou školení vám umožní držať krok s najnovšími trendmi, oboznámiť sa s overenými postupmi a naučiť sa, ako s nimi narábať v praxi. Vybrali sme pre vás 7 najlepších online kurzov, ktoré môžete absolvovať úplne zadarmo.

Google Digitálna garáž

V každej lekcii sa musíte najskôr pozrieť na obsah, zvyčajne na video, a potom odpovedať na niekoľko otázok. Štruktúra výučby je veľmi zrozumiteľná a obsah bude obohacujúci pre začiatočníkov v digitálnom marketingu. Po absolvovaní kurzu je môžete svoje vedomosti využiť pri vypĺňaní dlhšieho testu. Ak ho zvládnete, získate certifikát.

Ak sa chcete zoznámiť so základmi marketingu a hlavne nástrojmi, ktoré Google ponúka, Digitálna garáž je dobrým začiatkom. Výhodou je obsah v slovenskom jazyku.

Google Online Marketing Challenge

Marketingová výzva spoločnosti Google je online kurz s modulmi, ktoré obsahujú úvod do digitálneho marketingu, marketingu pre vyhľadávače, reklamy vo vyhľadávačoch, display reklamy, sociálnych sietí, analýzy a videa, čím sa stáva jedným z najviac komplexných kurzov pre začiatočníkov. Výzva je jedinečná v tom, že spoločnosť Google poskytuje študentom rozpočet AdWords vo výške 250 USD, ktorý majú počas troch týždňov použiť na spustenie reklamnej kampane pre neziskové organizácie. Pre schválenie účasti budete potrebovať aspoň 2 ďalších teammates a nachystaný predkampaňový report, ktorý najskôr Google schváli.

Ak hľadáte bezplatný kurz digitálneho marketingu online s trochou konkurenčného boja a skutočným zážitkom, Google Online Marketing Challenge bude skvelá voľba.

Facebook Blueprint

Facebook Blueprint je e-learningová platforma, ktorá ponúka bezplatné kurzy zamerané na reklamu na Facebooku a Instagrame. Od svojho založenia v roku 2015 sa viac ako dva milióny ľudí prihlásilo do najmenej jedného z 90 dostupných online kurzov. Lekcie sú jednoduché na pochopenie a kurzy, pri ktorých môžete získať certifikát, sú ukončené testom.

Ak túžite po upgrade svojich reklamných schopností na Facebooku, oplatí sa pozrieť na službu Facebook Blueprint.

Vzdelávanie online
Online vzdelávanie v oblasti marketingu je vhodné pre každého, kto má záujem o digitálne zviditelnenie svojho biznisu.

PPC University od WordStream

PPC University je bezplatný online učebný zdroj vytvorený spoločnosťou WordStream, ktorá pomôže rozvíjať vaše zručnosti v oblasti PPC a digitálneho marketingu. Dostupné sú lekcie pre začínajúcich, mierne pokročilých aj pokročilých používateľov a ďalšie moduly pre reklamu na sociálnych sieťach.

Ako názov napovedá, kurz je zameraný na pay-per-click reklamu. Ak sa o tejto súčasti marketingu chcete naučiť viac, pustite sa do prvej lekcie na PPC University od WordStream.

Social Media Quickstarter od Constant Contact

Kurz Social Media Quickstarter od spoločnosti Constant Contact zdôrazňuje príležitost na spojenie e-mailov s marketingom sociálnych sietí s cieľom maximalizovať vplyv oboch kanálov. V rade lekcií môžu študenti krok za krokom spoznávať taktiku digitálneho marketingu na Facebooku, Twitteri, LinkedIne, Pintereste, Instagrame a YouTube, ale aj na blogu či stránkach s recenziami.

Štruktúra kurzov robí zo Social Media Quickstarter ideálnu voľbu pre začiatočníkov, nechýbajú tu slovníky pojmom, návody a príklady s praktických lekcií.

Inbound Digital Marketing od HubSpot

HubSpot Academy ponúka komplexný kurz digitálneho marketingu, na ktorom sa v súčasnosti zúčastňuje viac ako 3 000 študentov. Viac ako 4,5 hodiny výučby v 38 prednáškach zahŕňajú základy inbound marketingu, SEO, landing pages, blogov, optimalizácie konverzií, starostlivosti o potenciálnych zákazníkov a e-mailového marketingu. Po záverečnej skúške získajú absolventi certifikát.

HubSpot Academy prináša množstvo bezplatných kurzov zameraných na konkrétne oblasti marketingu. Platforma je stálicou v oblasti vzdelávania a kurzy dokážu pomôcť začiatočníkom aj mierne pokročilým marketérom.

Diploma in E-Business od Alison

Alison je online vzdelávacia komunita s viac ako šiestimi miliónmi registrovaných používateľov. Kurzy a certifikáty sú ponúkané úplne zadarmo. Platformu Alison založil priekopník online kurzov Mike Feerick v roku 2007.

Dnes môžete absolvovať bezplatný kurz digitálneho marketingu s názvom Diploma in E-Business, ktorý vám pomôže vybudovať zručnosti v oblasti SEO, Google Analytics, sledovania a integrácie kampaní a ďalších.

Vzdelávanie v online marketingu vyberajte múdro, začnite pomaly a nezabudnite, že ak sa chcete zdokonaliť, budete na to potrebovať určitý čas a disciplínu. Internet je plný užitočných informácií a k mnohým sa dostanete zadarmo.

BLOG

Podobné články

Kontakt

Zaujali vás naše služby?

Máte otázky, záujem o úvodnú konzultáciu či cenovú ponuku? Radi vás privítame u nás v kancelárii na Leškove 8, alebo si dohodneme stretnutie online.

Prvá konzultácia je zadarmo.

Kontaktujte nás