Čo je to Slack, načo sa používa a aké sú jeho základné funkcie

Madviso Madviso

Slack je všestranná komunikačná platforma (aplikácia) a predstavuje centrum pre spoluprácu. Spája ľudí a pomáha im pracovať ako jeden tím. Zahŕňa okamžité správy, hlasové hovory, videohovory a sadu nástrojov, ktoré pomáhajú skupinám zdieľať informácie a spolupracovať. Slack má samostatné aplikácie pre Windows, Mac, Android, Linux a iOS a funguje aj vo webových prehliadačoch alebo mobilných zariadeniach.

Slack Workspaces a Channels

Slack workspace predstavuje domov vášho tímu. Skupiny alebo tímy ľudí si môžu vytvoriť bezplatný pracovný priestor v Slacku a neskôr ho aktualizovať, ak potrebujú pokročilejšie funkcie. Všetci používatelia môžu medzi sebou komunikovať priamo, a to prostredníctvom okamžitých správ.

Hovory a správy cez Slack

Ak sa pripájate k pracovnému priestoru, musíte najskôr dostať pozvánku. Keď sa stanete členom, posielanie správ v Slacku je jednoduché a intuitívne. Na ľavej strane sa nachádza zoznam kanálov a kontaktov pre priame správy. Verzia Desktop Slack umožňuje hlasové hovory a videohovory.

Pokročilé funkcie Slacku

Slack má viac nástrojov na spoluprácu a tímovú prácu ako len chatovaciu platformu. Neustále sa snaží prichádzať s novými funkciami, ktoré budú uľahčovať tímovú prácu a komunikáciu. Slack je výkonný komunikačný nástroj a medzi jeho pokročilé funkcie patrí napríklad:

  • nastavenie upozornení, aby ste mohli byť súčasťou rušných kanálov bez toho, aby vás neustále upozornenia rozptyľovali, môžete napríklad vypnúť upozornenia mimo bežného pracovného času,
  • tímové nástroje, ktoré môžu užívatelia používať na určitý problém, napríklad označiť člena pomocou @ v konverzácii, zdieľanie obsahu alebo vyhľadávanie konkrétnej správy vo vyhľadávacom panely,
  • komunikačné nástroje, napríklad zdieľanie obrazovky, audio hovory, zdieľanie videa a hlasových nahrávok s automatickým prepisom,
  • integrácia aplikácie Slack, ktorá umožňuje spojiť ďalšie aplikácie vrátane Disku Google a Dropboxu s platformou Slack.

BLOG

Podobné články

Kontakt

Zaujali vás naše služby?

Máte otázky, záujem o úvodnú konzultáciu či cenovú ponuku? Radi vás privítame u nás v kancelárii na Leškove 8, alebo si dohodneme stretnutie online.

Prvá konzultácia je zadarmo.

Kontaktujte nás