Čo je WordPress CMS pre webstránky a aké má možnosti

Madviso Madviso

WordPress je platforma využívaná na správu obsahu webových stránok, ktorú môže ktokoľvek používať alebo upravovať zadarmo. Stačí si ho bezplatne nainštalovať do zariadenia a začať používať. Sprístupňuje tak vytváranie webových stránok úplne každému, bez akýchkoľvek potrebných skúseností s programovaním. Ide o najpopulárnejší a najvýkonnejší content management system (CMS), aký existuje.

V súčasnosti tento systém využíva vyše 43,3 % všetkých webových stránok na internete. WordPress uľahčuje správu dôležitých aspektov webu, ako je napríklad obsah a je skvelým riešením pre veľké aj malé webové stránky. WordPress vznikol v roku 2003. Content management system (CMS)je systém na správu obsahu. Umožňuje administrátorom vytvárať, upravovať, aktualizovať, spolupracovať, publikovať a ukladať digitálny obsah. To všetko bez znalosti kódovania alebo potreby developera.

Aké webové stránky dokáže WordPress vytvoriť?

Na začiatku sa WordPress využíval primárne na tvorbu blogov. Vďaka zlepšeniu softvéru a zmenám v základnom kóde sa dnes WordPress využíva na tvorbu akéhokoľvek typu webovej stránky. Tu uvádzame len niekoľko príkladov typov webových stránok, ktoré sa dajú vytvoriť pomocou WordPressu.

Prezentačný web

Prezentačný web predstavuje web, ktorý je určený k prezentovaniu vašej firmy na internete. Potenciálni klienti tak nebudú mať problém vás nájsť. V súčasnosti sa webové stránky využívajú ako “online” vizitky spoločnosti. Je dôležité mať na pamäti, že kvalitou spracovania stránky komunikujete aj kvalitu vašich služieb.

E-shop alebo webstránka s možnosťou predaja B2B/B2C

Jednou z predností WordPressu je tvorba elektronického obchodu, ktorý umožňuje online predávanie tovaru alebo služieb pomocou bezplatného pluginu WooCommerce. Tiež zabezpečuje prepravu a platbu prostredníctvom online platobného systému.

S výberom a tvorbou e-shopu vám vieme pomôcť aj na midasto.sk. Existuje viac možností pre založenie e-shopu. Na začiatok sú ideálne balíčky na prenájom, ktoré majú základné funkcionality. Vyberať môžete napríklad podľa šírky vášho sortimentu alebo podľa počtu užívateľov. Ak ste náročnejší a potrebujete požiadavku na mieru, na vyžiadanie vám poskytneme rozsah a cenovú ponuku úprav na mieru.

Webstránka s blogom

Blog je špecifický typ webovej stránky venovaný zdieľaniu najrôznejšieho obsahu. Môže ísť o fotografie, zážitky, recenzie, návody, recepty či myšlienky. Vzhľadom na to, že WordPress vznikol v priestore blogov, sú jeho funkcie na tento účel veľmi rozsiahle.

Predajná alebo B2B webová stránka

Využitie online priestoru predstavuje pre každú spoločnosť skvelý spôsob, ako sa zákazníci môžu o ich firme dozvedieť. Budú tak mať možnosť spoločnosť kontaktovať, požiadať ju o cenovú ponuku a spoločnosť tak môže komunikovať so svojimi zákazníkmi. Spoločnosť sa bude ďalej rozvíjať vďaka doplnkom pre SEO alebo analytickým dátam.

Portfóliová webová stránka

Predstavuje jedinečný spôsob, ako prezentovať umelecké diela, dizajnérske zručnosti a každú inú prácu pomocou webového portfólia online. Tieto stránky sú mimoriadne dôležité pre freelance pracovníkov. Predstavujú totiž spôsob, ako osloviť viac klientov v globálnom meradle. Portfóliová webová stránka poskytuje spôsob, ako kreatívne nakladať s informáciami a prezentovať tak vašu prácu.

Online diskusné fórum

Online webové fórum predstavuje užitočné miesto pre používateľov, kde môžu klásť otázky, diskutovať alebo zdieľať užitočné rady. Veľké množstvo online diskusných fór funguje prostredníctvom WordPressu. Niektoré fóra sú postavené na určitej oblasti záujmu a iné napríklad na produkte alebo službe.

Základné funkcie WordPress CMS

Ako platforma na tvorbu webových stránok ponúka WordPress pôsobivú sadu funkcií. Prináša výnimočnú kódovú základňu pre SEO na optimalizáciu pre vyhľadávače, neustále sa snaží zvyšovať rýchlosť načítania webovej stránky a je vhodný aj pre mobilné zariadenia. Ďalej má WordPress ľahké používateľské rozhranie, čo znamená, že sa ľahko používa bez zložitých nastavení a taktiež má vstavanú knižnicu mediálnych súborov, ktoré umožňujú vkladať na stránky obrázky alebo videá. WordPress však ponúka množstvo ďalších užitočných funkcií.

Prečo používať WordPress?

  • Je to bezplatný a otvorený zdroj.
  • Je rozšíriteľný.
  • Ľahko sa inštaluje.
  • Dá sa inštalovať na osobný počítač.
  • Je flexibilný.
  • Ponúka pomoc pri problémoch s jeho používaním.

BLOG

Podobné články

Kontakt

Zaujali vás naše služby?

Máte otázky, záujem o úvodnú konzultáciu či cenovú ponuku? Radi vás privítame u nás v kancelárii na Leškove 8, alebo si dohodneme stretnutie online.

Prvá konzultácia je zadarmo.

Kontaktujte nás