SEO agentúra čo robí a ako funguje?

Madviso Madviso

SEO (Search Engine Optimalization, v preklade optimalizácia pre vyhľadávače) je dôležitou súčasťou marketingovej stratégie a ak ho firma nerieši, tak jej môže časť konkurencie získať zákazníkov na jej úkor. Hoci mnohí podnikatelia sa domnievajú, že sú oboznámení so všetkými aspektmi SEO, skutočnosť je taká, že mnohí stále nevedia, ako plne využiť všetky jeho výhody.

Vyžaduje si to nielen teoretické znalosti, ale aj technické znalosti, zmeny na webe, vo webdizajne, obsahu, (komunikovať s týmom programátorov, grafikom, obsahovým špecialistom) poznať overené postupy a pravidelne implementovať tieto kroky s cieľom zlepšiť viditeľnosť a výsledky v organickom vyhľadávaní Google. To je úloha čo rieši buď marketingová agentúra so SEO oddelením, SEO agentúra alebo SEO konzultant s externými freelancermi. SEO je kľúčové pre zvýšenie viditeľnosti, návštevnosti a predajov na webovej stránke, a teda aj pre zvýšenie príjmov. Výsledky neprináša ihneď.

Stratégie SEO sú zamerané na to, aby stránka bola vyhodnotená vyhľadávacím algoritmom ako dôveryhodná a bola odporúčaná spotrebiteľom. Ideálne SEO výsledky umiestňujú stránku, ktorá najlepšie odpovedá na vyhľadávací dotaz, na prvé miesto výsledkov vyhľadávania (SERP). Google neustále prechádza a hodnotí webové stránky podľa určitých kritérií (kľúčové slová, počet a kvalita odkazov, štruktúra stránky, relevantnosť obsahu) a odporúča tie, ktoré sú najvhodnejšie pre používateľa.

SEO agentúra výsledky práce a referencie

Spolupráca so SEO agentúrou začína auditom, analýzami a návrhom zlepšení z čoho je ideálne ak vznikne dlhodobejšia SEO stratégia. SEO nie je niečo čo zajtra začne prinášať ovocie, ale je to dlhodobý proces. Pracovať s SEO znamená kombinovať množstvo rôznych služieb, ako sú lokálne, mobilné, technické a obsahové SEO s cieľom zvýšiť počet zákazníkov firmy. Úlohou SEO agentúry je zistiť, čo zákazníci firmy najviac hľadajú, aké majú preferencie, kde sa nachádzajú a aké majú zvyky. Na základe týchto informácií sa agentúra snaží optimalizovať webovú stránku tak, aby presne zodpovedala potrebám a očakávaniam potenciálnych zákazníkov. Tým ušetrí podnikateľovi čas a energiu potrebnú na víťazstvo nad algoritmom Google.

SEO agentúra tiež pomáha pri významných procesoch, ako je napríklad optimalizácia konverznej cesty, zvýšenie konverznej miery pri e-commerce projektoch, analýza kľúčových slov, tvorba kvalitného obsahu pre webstránku, rýchlosť webstránky, návrhy na lepšie UX/UI pri webdizajne a mnoho ďalších. Využitím týchto špecializovaných služieb sa vyhnete chybám, ktoré by ste mohli urobiť kvôli nedostatku znalostí v oblasti SEO. Výhodou širšie zameranej agentúry, že prácu nerobia externisti a freelanceri, teda cena bude pre firmu výhodnejšia.

BLOG

Podobné články

Kontakt

Zaujali vás naše služby?

Máte otázky, záujem o úvodnú konzultáciu či cenovú ponuku? Radi vás privítame u nás v kancelárii na Leškove 8, alebo si dohodneme stretnutie online.

Prvá konzultácia je zadarmo.

Kontaktujte nás